Kompleks wielkości penisa są bardzo częstym problemem. Mężczyźni boją się, że ich przyrodzenie nie jest wystarczająco duże i twarde, aby zadowolić kobietę. Co ciekawe problem ten dotyczy także mężczyzn po 60 roku życia. Czy ich obawy są słuszne? Co kobiety myślą o wielkości penisa? Czy długość i grubość penisa jest tak ważna?

Spis treści:

Badanie Franckena – czy rozmiar penisa jest ważny?

Odpowiedzi na pytanie o znaczenie wielkości penisa w oczach kobiet w 2002 roku podjął dr Francken wraz ze swoimi współpracownikami. Badanie zostało przeprowadzone w formie ankiety do wypełnienia. Aż 375 aktywnych seksualnie kobiet zostało poproszonych o odpowiedź na dwa pytania:

  • Czy długość penisa jest ważna?
  • Czy grubość penisa jest ważna?

Ze wszystkich poproszonych o wypełnienie ankiety kobiet, tylko 45% postanowiło odpowiedzieć na te intymne pytania. Głosy 170 respondentek dały wyniki, które mogą zaskoczyć większość przedstawicieli płci męskiej. 21% kobiet odpowiedziało, że długość penisa jest ważna, aż 55% stwierdziło, że nie jest ważna, a 22% uznało to za problem bez pełnego znaczenia. Kobiety zwracają większą uwagę na grubość penisa. 32% kobiet uważa grubość za ważną cechę męskiego narządu rozrodczego.

Doktor Francken poinformował, że na odpowiedzi nie miały wpływu zmienne demograficzne, takie jak wiek, doświadczenie lub pochodzenie. Dodał również, że do wyników należy podchodzić z dużą ostrożnością, ze względu na wysoki współczynnik odrzuceń (tylko 45% zdecydowało się oddać głos).

Niemniej jednak badanie to pozwoliło zilustrować, jaki stosunek do wielkości penisa mają kobiety. Jak widać – tylko dla 1/4 kobiet jest to ważny element.

Kompleks małego penisa – kiedy jest naprawdę zły?

Bardzo często seksuolodzy borykają się z problemem „małego penisa” w przypadku pacjentów, których wielkość przyrodzenia jest w normie. Średnia wielkość męskiej części ciała (wśród Polaków) wynosi 15,7 cm (w erekcji). Jednak oczekiwania niektórych panów są zwykle znacznie większe, między innymi po obejrzeniu filmu dla dorosłych lub „chwaleniu się” między kolegami.

Kiedy jest naprawdę źle? Gdy penis ma mniej niż 8 centymetrów. Warto wtedy skonsultować się ze specjalistą (urologiem). Medyk może zalecić leczenie (powiększenie penisa) poprzez:

  • zabieg chirurgiczny (nacięcie więzadeł powoduje optyczne wydłużenie penisa),
  • leczenie środkami miejscowymi (żele specjalistyczne),
  • wdrożenie specjalnego zestawu ćwiczeń.

Maksymalna długość penisa dla kobiety

Naukowcy z Nowego Meksyku i Kalifornii podjęli się ustalenia, jaka jest idealna długość penisa dla kobiety. W badaniu wzięło udział 75 aktywnych seksualnie kobiet, które w oparciu o dostępne modele 3D miały wybrać optymalną długość i grubość penisa.

Ustalono, że optymalna długość penisa wynosi 16 centymetrów, a obwód – 12,2 centymetra. Wyniki te wykazały, że średnia długość penisa Polaków jest optymalna. Niewielka część kobiet wybrała ekstremalne (małe lub duże) wymiary.