Lekarz z laparoskopem

Ubezpieczenie zdrowotne – czy warto wykupić dodatkowe?

Ubezpieczenie zdrowotne jest wręcz niezbędne do zapewnienia podstawowych świadczeń opieki medycznej. Często borykamy się z problemem czy podstawowe ubezpieczenie zapewni nam wystarczający zakres czy może warto dokupić dodatkowe, które zdecydowanie ułatwi kontakt ze specjalistą.

Spis treści:
Podstawowe ubezpieczenie zdrowotne
Zalety Podstawowego Ubezpieczenia Zdrowotnego
Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne
Zalety Dodatkowego Ubezpieczenia Zdrowotnego

Podstawowe ubezpieczenie zdrowotne

Każda osoba pracująca na umowę o pracę oraz osoba bezrobotna, która jest zarejestrowana w urzędzie pracy objęta jest powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym. Warunkiem uzyskania prawa do bezpłatnych świadczeń medycznych w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego jest oczywiście odprowadzanie składek przez pracodawcę lub urząd pracy. Dostęp do świadczeń jest praktycznie nieograniczony. Każdy, kto pracuje, a przez to jego pracodawca lub też ewentualnie on sam opłaca odpowiednie składki na ubezpieczenie zdrowotne ma prawo do bezpłatnej pomocy lekarskiej na terenie całego kraju.

Ubezpieczenie takie można nazwać państwowym ubezpieczeniem zdrowotnym lub też podstawowym ubezpieczeniem zdrowotnym. Gwarantuje ono szereg różnego typu usług medycznych. Począwszy od wizyty u lekarza pierwszego kontaktu po różnego typu specjalistyczne oferty. Niestety jak się okazuje zwłaszcza w przypadku wizyt u specjalistów czy też różnego rodzaju operacji lub też zabiegów czas oczekiwania na takowe może być bardzo długi. W wielu przypadkach czas ten liczony jest w miesiącach, a nawet latach. Dlatego też wiele osób niezadowolona z takiego stanu życia decyduje się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego w prywatnych firmach zajmujących się świadczeniem usług medycznych. Oczywiście jak nie trudno się domyśleć takowe dodatkowe ubezpieczenia wiążą się również z dodatkowymi kosztami.

Zalety Podstawowego Ubezpieczenia Zdrowotnego

  • Koszty pokrywa pracodawca
  • Dostępność opieki medycznej na terenie całego kraju
  • Różnorodność specjalistów (przy czym zazwyczaj potrzebne jest odpowiednie skierowanie)
Pacjent u lekarza

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Coraz więcej osób decyduje się na dodatkowe, opłacane z własnej kieszeni, ubezpieczenie zdrowotne. Wiele osób może nie do końca być zadowolona z tego, co oferuje im państwowa służba zdrowia. W takim wypadku takie osoby dość poważnie mogą zastanawiać się nad skorzystaniem z oferty prywatnych firm zajmujących się świadczeniem usług medycznych. Mamy wtedy do czynienia z dodatkowym, prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym.

Co może wchodzić w skład takowego ubezpieczenia i czym różni się ono od powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego? Otóż, jeżeli chodzi o to, co takowe ubezpieczenie zdrowotne zawiera to wszystko zależy oczywiście od tego, który z oferowanych wariantów dany klient wybierze. Możemy mieć do czynienia z zestawami podstawowymi, które jak nie trudno się domyślić wiążą się z mniejszymi wydatkami jak i możemy mieć do czynienia z kompleksowymi pakietami obejmującymi szereg różnego typu usług medycznych w tym usługi dentystyczne. Tak szerokie pakiety usług medycznych są jednak związane z większymi opłatami. Dzięki dodatkowemu ubezpieczeniu możemy jednakże liczyć na dużo szybsze wizyty u specjalistów, a także na szereg innych profitów.

Zalety Dodatkowego Ubezpieczenia Zdrowotnego

  • Krótszy czas oczekiwanie na wizytę u lekarza, badania i zabiegi
  • Komfortowe warunki ewentualnego leczenia
  • Dostęp do nowoczesnego sprzętu medycznego
  • Płatność za polisę, a nie każdorazowo przy prywatnej wizycie u specjalisty
  • Zasiłki operacyjne

Czy warto skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego? Naszym zdaniem zdecydowanie tak! Tym bardziej, że opieka ta jest dostępna w przystępnych cenowo pakietach, które nie nadwyrężą budżetu domowego.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *